Ordan BurdanYaşam

Yeni Temizlik Malzemeniz “Traş Köpüğü”

Traş köpüğü sadece traş olmakta mı kullanılır? Yanıldınız. Mutfaktan banyoya, evinizdeki her alanda onu temizlik malzemesi olarak kullanabilirsiniz. İşte traş köpüğünün temizlediği 5 şey

Traş köpüğü sadece traş olmakta mı kullanılır? Yanıldınız. Mutfaktan banyoya, evinizdeki her alanda onu temizlik malzemesi olarak kullanabilirsiniz. İşte traş köpüğünün temizlediği 5 şey

1- Halı ve Kıyafetinizdeki Lekeler

Traş köpüğü lekeleri kolaylıkla çıkarır. Halı ya da giysinizdeki şarap, yiyecek, vs. lekesi üzerine biraz köpük püskürtün. Ovalamadan bir süre bekleyin. Daha sonra, kıyafetleri her zamanki gibi yıkayın. Halınıza uygularken, köpüğün halıya iyice nüfuz ettiğinden emin olun (birazcık ovalamak gerekebilir). Bir süre bekletin ve köpüğü sıcak su ve havluyla çıkarın.

2- Fırın

Evinizdeki tıraş köpüğünü kullanmanın bir başka yolu da, fırını temizlemek… Artık eski kalıntıları fırçalamak için saatler harcamak zorunda kalmayacaksınız. Aslında, bu yöntem neredeyse hiç güç gerektirmiyor. Sadece tepsiyi çıkarın ve tepsinin tamamını kaplamak için üzerine yeterince traş köpüğü püskürtün. Tekrar yerine koyun ve fırını 50 derecede çalıştırın. 30 dakika bekleyin, fırını kapatın ve soğumasını bekleyin. Tüm pisliği sadece mutfak bezi ile silin.

3- Saç Fırçası

Fırçanın üzerinden saçları çıkarsanız bile hala yağ, kir ve saç parçaları kalacaktır. Onlardan kurtulmak için fırça üzerinde biraz köpük püskürtün ve bir süre bekletin. Sıcak su ile durulayın. Fırçanın yeniden ilk günkü gibi göründüğünü göreceksiniz!

4- Aynalar

Bu hileyi kesinlikle seviyoruz: Aynaları temizlemek için traş köpüğü kullanın… Neden mi? Duştan çıktığımızda, buğulu aynalar hangimizi deli etmez ki! Bunu çözmek için aynanın üzerine biraz traş köpüğü püskürtün ve bir bezle ovun. Temiz ve kuru bir havlu kullanarak fazlalığı temizleyin. Duşunuzda aynalarınızın artık buğulanmadığını göreceksiniz!

5- Ayaklar

Ayağa tıraş köpüğü sürmek mi! Tuhaf gelebilir ama çok işe yarıyor. Pahalı kremler kullanmak yerine, ayağınıza bir miktar traş kremi sürüp, peeling eldiveni ovalayın. Sonra bir havluyu ılık suyla ıslatın ve ayaklarınızın etrafına sarın. Su ile durulamadan önce yaklaşık 15 dakika bekletin. Ayaklarınız bebek poposu kadar yumuşak olacak!

Bahar Temizliği Başlasın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu