Kişisel BakımOrdan Burdan

Dip Boyası Gelenler İçin 3 Pratik Çözüm

Saçlarınızı boyatmanızın üzerinden sadece birkaç hafta geçmiş olmasına rağmen, dipler yine kendini göstermeye başladı. Peki tekrar boyatacak haliniz yok mu? O halde, dipleri gizlemek için size birkaç ipucu!

Saçlarınızı sık sık kökten uca boyamak, saçlarınızın kırılmasına ve yıpranarak yanmasına sebep olabilir. Oluşan bu kırılmalar ve yanmaların uzun süreli bir hataya neden olduğunu bilmelisiniz.  Her kadın saçlarını boyattıktan sonra dip boyası konusunda oldukça sıkıntı çeker. Genellikle röfleli ya da saçlarının renginde büyük değişimler yapan kadınlar sık sık dip boyası yaptırma ihtiyacı duyar. Ancak dip boyası sandığınız kadar uygun fiyatlı bir uygulama değildir. Sizleri dip boyası yaptırmaktan kurtaracak öneriler.

Dip Boyası Gelenler İçin 3 Pratik Çözüm

Hacim Kazandırın!

Tekrar büyüyen dip saçları saklamanın en basit yolu, saçınıza hacim vermektir. Daha da iyisi saçlara dalgalı ya da kıvırcık stil kazandırmak. Eğer saçlarınız çok düzse, kökler rahatça görünür. Hacim kazandırarak dipleri görünmez hale getirin.

Bant Takın!

At kuyruğu gibi bazı stiller saç diplerini açığa çıkarır ve farklı renkte uzayan saçlarınıza vurgu yapar. Ama eğer en sevdiğiniz saç modeli buysa, vazgeçmeniz gerekmez. Dipleri saklamak için saç bandı takabilir ya da eşarbınızı saç bandı olarak kullanabilirsiniz.

Kuru Saç Boyası

Yeni yeni piyasaya çıkan bu boyalar, çok sağlıklı mı bilmiyoruz ama acil durumda kurtarıcı olabilir. Ya da fırçalı geçici boyalardan kullanabilirsiniz.

Ama Genede Doğal Renginizden Şaşmayın!!

“Eğer doğal saç renginize yakın bir renk seçerseniz uzadığında daha az görünür olacaktır. Saçınızın rengini açmak ya da koyultmak istiyorsanız bile, doğal renginize yakın bir iki tonu da içermesini sağlayın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu