Dizi / FilmGenel

Deha (Gifted )

Kendini yeğenine adamış bir adamın yeğenini kurtarmak amacıyla verdiği mücadeleyi anlatan bir film..

7 Nisan 2017 yılında Amerika’da vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda bir çok başarı ödülü bulunan Marc Webb oturuyor.Örümcek adam, Aşkın (500) günü gibi  başarılı filmlerin de yönetmenliğini de yapmıştır.

Filmin Konusu :

Florida’da yaşayan Frank Adler (Chris Evans), 7 yaşındaki yeğeni Mary (Mckenna Grace) ile birlikte yaşamaktadır. Mary’nin küçük yaşına rağmen matematiğe inanılmaz bir yeteneği vardır ve normal şartlarda özel bir okula gitmesi gerekirken Frank’in ısrarıyla devlet okuluna gitmektedir. Nitekim Mary’nin tıpkı kızı gibi matematiğe yetenekli annesi, Milenyum problemini çözebilmek için varını yoğunu ortaya koymuş, ancak kızı 6 aylıkken intihar etmiştir ve Mary’nin dayısı Frank de onun normal bir çocukluk geçirmesini istemektedir.
Günün birinde Mary’nin anneannesi olan Evelyn (Lindsay Duncan) çıkagelir. Küçük kızın üstün zekasından haberdar olan kadın, çocuğun velayetini alarak onu seviyesine uygun bir okula gönderme konusunda ısrarcı olur. Frank, Mary’nin özel bir okula gitmesini kabullenir, ancak o okulda annesinin gözetimi altında olduğunu öğrenince, kızı tekrar yanına alabilmek adına ev sahibesi Roberta (Octavia Spencer) ve öğretmeni Bonnie (Jenny Slate) ile elinden gelen her şeyi yapmaya karar verir.

Oyuncular :

Chris Evans,

Mckenna Grace

Lidsay Duncan

Octavia Spencer

Janny Slate

Deha filminin fragmanı :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu