“Goblin” İzlenme Rekorları Kıran Kore Dizisi!

''Goblin'' anlatmakla bitmez mutlaka izlemeniz gereken bir dizi...

Bu Goblin için Ödül mü,  Ceza mı ? Kalmak mı, gitmek mi ? Ölmek mi, yaşamak mı ? Bu diziye aşık olacaksınız… Onlarla birlikte sizde sevecek siz de ağlayacaksınız. Her şeyden önce sadece müzikleri bile yeter diyebileceğiniz müthiş müzikler dinleyeceksiniz. Yeri geldiğinde kahkahalara boğulacak yeri geldiğinde de hüngür hüngür ağlatacak bir dizi ”Goblin”. Konusunun, tarzının, müziklerinin, sergilenen usta oyunculukların  farklı olmasıyla sadece Kore‘de reyting rekorları kırmayıp Türkiye‘de de büyük bir beğeni almış ve gönüller de taht kurmayı başarmıştır.

Goblin Konusu;

Goblin yani Kim Shin,(Gong Yoo) 900 sene öncesinde kral için savaşan bir komutandır. Kralın saçma sapan kıskançlığı nedeniyle öldürülmüş ve kendisi de bir çok masumun ölümüne sebep olduğu için ruhu lanetlenmiştir. Bu yüzden 900 yıl boyunca  dünyada yaşamaktadır ve tüm sevdiklerinin ölümlerine şahit olmaktadır. Ölmesi sadece onun kalbine saplı kılıcın çıkarılmasıyla mümkün olacaktır ki bunu sadece Goblin‘in Gelini yapabilmektedir.

Goblin‘in gelini (Ji  Eun-tak) ise aslında hiç doğmaması gerekiyordu. Çünkü annesi ona hamileyken bir trafik kazası geçirir ve tam ölecek iken Goblin‘in insafı sayesinde hayatta kalır. Daha sonra Ji Eun-tak 9 yaşındayken annesi vefat eder ve teyzesi ile yaşamaya başlar. Tabi ki de bu o kadar da kolay olmayacak ve Ji Eun-tak teyzesinden çok çekecektir.  Kısacası hayatı zehir edecektir. Ji Eun-tak ise hayaletleri görebilme özelliği yüzünden hayatı oldukça sıkıntılı geçirir. Hayatın zorluğu yetmiyormuş gibi birde bilmeden kurtulduğu ölümü onun peşini bırakmaz ve ölüm meleği Azrail (Lee Dong Wook) kaçması ve çevresinde dolanan hayaletlerle uğraşması gerekir.

Her şeyden habersizce yaşayan Ji Eun-tak annesinin ölüm yıl dönümü ve kendisinin ise doğum günü olan o günde yıllardır yapmadığı bir şey yapar ve pasta alıp dilek diler ve her şey o anda başlar… Bir anda karşısında birinin belirdiğini fark eden Eun-tak ne olduğunu anlayamaz ve Goblin‘i sıradan bir hayalet sanar.  Goblin ise aralarındaki ilişkiyi anlamlandıramamasıyla birlikte sürekli bir araya gelmeye başlarlar. Bunun sonucu Goblin ve Eun-tak birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Goblin ise Eun-tak‘ı korumak için evine alırken aynı zamanda asıl Ji Eun-tak peşinde olan ölüm meleği Azrail ile de yaşamak zorunda kalır.

Ä°lgili resim

Ä°lgili resim

Goblin, yaşamına son verme veya hayatta kalma düşüncesiyle cebelleşirken, Eun-tak Gobline karşı olan görevinin nasıl sonuçlanacağından habersizdir. Ölüm meleği Azrail ise, geçmiş hayatındaki günahları nedeniyle her şeyi unutmayı seçmiş ve ölüm meleği olmakla cezalandırılmıştır.

Peki her şeyden önce aralarında başlayan bu aşka engel olamayan Goblin ve Gelini Ji Eun-tak şimdi ne yapacaklar ? Bu Goblin‘e verilen bir ” ödül mü ? ceza mı ? ”.  Aşkları her şeyin üstesinden gelebilecek mi ? Peki ya ölüm ? Goblin gelinini koruyabilecek mi ? Fedakarlıklar mı aşkı aşk yapan yoksa sabırla beklemek mi  ?

Ä°lgili resim

İzlemekten sıkılmayacağınız müthiş bir diziden bahsediyoruz ve mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Ä°lgili resim

Oyuncular

Gong Yoo

Kim Go-Eun

Lee Dong-wook

Yoo İn-Na

Ä°lgili resim

goblin dizi ile ilgili görsel sonucu

                               Ä°lgili resim

goblin dizi ile ilgili görsel sonucu

goblin dizi sahneler ile ilgili görsel sonucu

Ä°lgili resim

goblin dizi ile ilgili görsel sonucu

goblin dizi ile ilgili görsel sonucu

goblin dizi ile ilgili görsel sonucu

goblin dizi ile ilgili görsel sonucu

Ä°lgili resim

goblin dizi sahneler ile ilgili görsel sonucu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir