Ordan BurdanTeknoloji

Netflix Profil Transferi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Netflix Profil Transferi Nedir ve Nasıl Kullanılır? Netflix’in yeni başlattığı Profil Transferi özelliğini sizler için araştırdık. Ayrı yerlerden aynı hesabı paylaşmayı engellemek amacıyla getirilen bu yeni özellikle Netflix; bir hesapta kayıtlı olan profilin, tüm kayıtlı verilerle başka bir Netflix hesabına aktarılmasını sağlıyor. Aynı zamanda bu özelliğin gelmesi, akrabaların veya arkadaş gruplarının birbirilerinin hesabından Netflix kullanan kişilerin kendi hesaplarını açıp profillerini taşımalarını sağlamaktadır.

Netflix Profil Transferi Nedir?

Netflix’in yeni “Profil Transferi” özelliği sayesinde kullanıcıların; kişiselleştirilmiş tavsiyelerini, izleme tarihçesini, listeleri, kaydettiği oyunları ve diğer ayarları yeni bir hesaba transfer etmeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda bu özellik, hesabını arkadaşları veya akrabaları ile paylaşan kişilerin, yeni bir hesap açmaya karar verdiklerinde kişiselleştirilmiş özellikleri kaybetmemesini sağlayacaktır. Ayrıca, şifre değiştirip paylaştığınız kişileri artık Netflix hesabınızın dışında bırakırsanız, onların kendi başlarına Netflix deneyimine başladıklarında, sıfırdan başlamalarını engellemek için kullanılacak.

Netflix Profil Transferi Nasıl Kullanılır?

Bu özellik gelmeden önce Netflix, kullanıcılara içerikleri aynı anda 2 desteklenen cihazda izleme imkanı sunan Standart paket ve aynı anda 4 desteklenen cihazda izlemenizi sağlayan Özel paket ile kullanıcıların hesabı paylaşmasını sağlıyordu. Ancak Profil Transferi özelliği paket paylaşımı yapan kullanıcılar için tasarlandı. Bu yeni özellik kapatılmadığı taktirde hesabınıza erişimi olan herkes uygun bir profili yeni bir hesaba aktarabilmektedir. Ancak Profil transferlerine izin vermek, hesabınızdaki diğer cihazlarda oturumu kapatmaz veya kimsenin Netflix’inizi kullanmasını engellemez.

Netflix’te Profil Transferi Özelliğini Nasıl Kapatılır?

  1. Hesabınızda oturum açın
  2. Ardından Hesap sayfanıza gidin
  3. Burada Ayarlar bölümüne gidin
  4. Profil transferi kapat seçeneğine tıklayın.

Aynı yolları izleyerek tekrardan Profil Transferi özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu