Kişisel Bakım

Kaş Mimarı “Kaş Waxı” Nedir?

Son dönemlerin gözde kozmetik ürünlerinden olan kaş waxı kadınların vazgeçilmezi haline geldi. Kaş sabitleyici olarak da bilinen kaş waxı kaşların uzun süre sabit kalmasını sağlayan kurtarıcı bir ürün. Ayrıca kaş waxı bu yıl içinde en çok tercih edilip kullanılan ürünlerin başında geliyor. Gelin birlikte kaş waxı nedir? Nasıl kullanılır? detaylı bir şekilde öğrenelim…

Kaş Waxı Nedir? 

Kaşlar, yıllar boyunca çeşitli şekillere uğramış gerek ince gerek kalın gerekse tamamen kazıyıp dövme olarak karşımıza çıkmıştır. Her dönemde farklılık gösteren bu kaş stilleri son dönemlerde doğal görünümlere yerini bıraktı.

Kaş Waxı, kaşları sabitlemeye ve doldurmaya yarayan mucizevi bir kozmetik ürünü. Jel kıvamında olan bu ürün seyrek kaşa sahip olanların kaş makyajındaki en iyi dostu. Kaşları seyrek olmayanların da, kaşlarının doğal görünümüyle öne çıkmak isteyenlerinde tek tercihi.

Kaş Waxı Nasıl Kullanılır? 

Kaş waxı kozmetik ürünlerinin arasında kullanımı oldukça kolay olan bir ürün. Kaşları sabitleyip kaşların düşmesini engelleyen bu ürünü kullanım şekli şöyle;

  • İlk olarak kaşlarınızı uygun renkteki bir kaş kalemiyle doldurun.
  • Kaş Waxının içerisinde bulunan fırça yardımıyla kaşları yukarı zik zak yaparak tarayın.
  • Ardından fırçayı jele batırarak yukarıya doğru istediğiniz gibi kaşlarınızı sabitleyin.

Not: Mümkünse bu işlemi tek seferde yapmaya çalışın. Çünkü bir kaç kere fırçayla aynı yere dokunursanız kaşlarınız çok fazla yapış yapış olabilir.

Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Serum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu