Kişisel Bakım

Yüz Şekline Göre Senin Güneş Gözlüğün Hangisi?

Yazın güneşin ışıklarından gözlerimizi korurken aynı zamanda yüz şeklimize oturacak ve bizi daha havalı gösterecek çok amaçlı güneş gözlükleri mevsimi çoktan açıldı. Gelin birlikte sizin yüz şeklinize hangi gözlük yakışıyor öğrenelim. Yüz Şekline Göre Senin Güneş Gözlüğün Hangisi?

Yuvarlak Yüz

Yanaklar dolgun ve yüz daire şekline sahiptir. Yuvarlak bir yüze uyacak en güzel gözlük şekilleri yüzünüzü daha uzun gösterecek olan kare veya dikdörtgen çerçeveli modellerdir.

"Yüz

Üçgen Yüz

Çene ve yanaklar geniş olup alın dar olur. Çerçevesiz güneş gözlükleri, pilot tipi gözlükler veya kedi gözü gözlük modelleri üçgen yüz tipine uygun gözlüklerdir.

Oval Yüz

Genişliğine oranla uzun bir yüz, keskin bir çene ve geniş olmayan bir alına sahiptir. Oval bir yüz şekline sahip kişilere bütün gözlük modelleri yakışmaktadır. Yumuşak köşeli ve şakağa doğru yükselen gözlükler tercih edilebilir.

"Yüz

Elmas Yüz

Elmas yüz şekli dar bir alın, küçük ve sivri bir çeneye sahiptir. Elmacık kemikleri yüzün en geniş bölümüdür. Köşeleri vurgulanan gözlükler ve üst kısmı ağır olan modeller tercihiniz olmalıdır.

Kare Yüz

Kare yüz şeklinde uzunluğu ve genişliği orantılı olan yüz şeklidir. Bu yüz tipi yüz şeklini ovalleştirecek gözlük modelleri seçmelidir. İnce ve kıvrımlı yuvarlak gözlük modelleri tercih edilmelidir.

Güneş Gözlüğü Alırken 7 Noktaya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu