Yaşam

Dijital Çocuk – Prof. Dr. Kemal Sayar & Sezin Benli

Prof. Dr. Kemal Sayar ve & Sezin Benli'nin çocuk eğitiminde en güzel kitaplarından 'Dijital Çocuk' her anne babanın ve adaylarının okuması gereken kitaptır.

Prof. Dr. Kemal Sayar ve & Sezin Benli’nin çocuk eğitiminde en güzel kitaplarından ‘Dijital Çocuk’ her anne babanın ve adaylarının okuması gereken kitaptır.

Bu kitap anne babalar için bir rehber. Aynı zamanda dijital dünyadan çıkıp gerçek dünyaya birlikte adım atmanız için bir çağrı. Mutluluğun ‘ekranlarda’ değil birbirimizin yüzüne bakmakta saklı olduğuna dair bir hatırlatma.

Dijital Çocuk

Vaktiyle anne ve babalarımız bizi sokaktan toplamakta zorlanıyordu, şimdilerde biz çocuklarımızı ekran başından almakta zorlanıyoruz. Covid-19 pandemisinin dünyayı kasıp kavurduğu karantina günlerinde çocuklarımız iyiden iyiye ekrana bağlandılar. Sebepleri ne olursa olsun çocuklarımızın ekran başında geçirdikleri süre birçoğumuzu endişelendiriyor. “Bilgisayar bağımlılığı”, “internet bağımlılığı” gibi kavramları duydukça kendi çocuklarımız için korkuyoruz. Gözünü ayırmadığı ekranlarda karşılaşabilecekleri görüntülerden, uygunsuz kişilerden, uğrayabilecekleri tacizden ve daha pek çok şeyden korkuyoruz.

Onlar için ne yapabiliriz? Kendimizi ve onları ekranların büyüsünden nasıl alıkoyabiliriz? Ekran üzerinden gelen yeni zorluklar nelerdir ve onlarla nasıl baş edebiliriz?

Prof. Dr. Kemal Sayar & Sezin Benli

Çocuklarınızı daha bilinçli yetiştirmek için önerdiğimiz birbirinden kıymetli bu kitapları tüm anne ve babaların okumasını tavsiye ediyoruz. Her Anne ve Babanın Okuması Gereken 10 Kitabı sizler için derledik.

Her Anne ve Babanın Okuması Gereken 10 Kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu