Ordan BurdanYaşam

Müthiş Bir Odaklanma Yöntemi; Kırmızı Ağaç Tekniği

Konu ne olursa olsun insan bazen kendini çok motive ve odaklanmış hisseder. Zaten o anların sayısı artırıp genele yayabilsek bunu bi başarabilsek altından kalkamayacağımız iş yok. İşte sorun tam da bu. O odağı nasıl kaybetmeden tutabileceğiz.

Hayatınız boyunca unutmayacağınız görsel bir yöntem gösterdim bu videoda size. Bir yerde de duymuş olamazsınız çünkü üniversiteye hazırlanırken kendi geliştirdiğim bir yöntemdi sonra da sadece derslerde değil hayatımın her alanında kullandım.

Odaklanma yöntemimizin ismi Kırmızı Ağaç Tekniği. Ancak ormana girdiğinizde çok normal olarak oradaki güzellikler, mucize gibi bitkiler, ağaçlar, ilk kez gördüğünüz hayvanlar ilginizi geçiyor. Ormanda bir kırmızı ağaç var ve sen ormana o ağacı bulmak için girdin. Sonra birden aklınıza geliyor. Kırmızı ağaç. Ben onun için gelmiştim buraya. Hemen toparlanıp tekrar gözleriniz kırmızı ağacı aramaya koyuluyor. Tabi orman durmaz o sürekli sizin ilginizi çekmeye çalışıyor, sana meyvelerini sunuyor, hayvanlarını sunuyor, nehirlerini sunuyor. Ama bu tekniği bilenler bu oyunlara gelmiyor, ne yapıyoruz kırmızı ağaç diyorsun ve hepsini elinin tersiyle iterek hedefe devam ediyorsun.

Müthiş Bir Odaklanma Yöntemi; Kırmızı Ağaç Tekniği

Nasıl odaklanabiliriz, odaklanma sorunu, konsantrasyon sorunu, konsantre olma, konsantre olma teknikleri, odaklanma teknikleri gibi sorularınıza kırmızı ağaç tekniği ilaç gibi gelecek.

Sanıyorum ki ne bu kırmızı ağaç tekniğini ne de bu padişahla köle hikayesini unutmazsınız. Şimdi ben size bir derse odaklanma tekniği gibi anlattım ama bu örneği ders çalışmaktan, sivil hayattaki projelere, startup girişimlere, akademik çalışmalara, her yere uyarlayabilirsiniz. Hatta hayatınıza bi rutin oturtmaya, alışkanlık kazanmaya, hayat amacınıza, ibadetlerinize bile uyarlayabilirsiniz. Kırmızı ağaç tekniğini uygularken 3 tane de tüyo verdim yine videoda onları izleyebilirsiniz.

Bebek Nasıl Kundaklanır? Kundak Çeşitleri Nelerdir?

Türkçe’den Uyarlanan Yabancı Şarkılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu