Ordan Burdan

Seçkin Özdemir Kimdir?

Yakışıklı oyuncu Seçkin Özdemir ekranların dikkat çeken popüler oyuncuları arasında. Star TV'de yayınlanacak yeni dizi Sevgili Geçmiş kadrosunda yer alan Seçkin Özdemir Kimdir?

Seçkin Özdemir son yılların televizyon ekranlarında boy gösteren yakışıklı oyuncuları arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca hakkında da bir çok soru merak konusudur. Ekranların dikkat çeken popüler oyuncuları arasında yerini almayı başaran yakışıklı oyuncu Seçkin Özdemir’in yeni dizisi SevgiliGeçmiş yakında Star TV’de başlayacak. Star TV’de yayınlanacak yeni dizi Sevgili Geçmiş kadrosunda yer alan Seçkin Özdemir Kimdir?

Seçkin Özdemir Kimdir?

25 Ağustos 1981 dünyaya gelen Seçkin Özdemir aslen Sinopludur. Dizi oyuncusu olan Seçkin Özdemir ayrıca dj ve sunucudur. lköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Seçkin Özdemir üniversite eğitimini ise Kocaeli Üniversitesi İktisat bölümünde almıştır. Oyunculuk için kendini geliştiren Özdemir “Müjdat Gezen Sanat Merkezi”nde tiyatro eğitimi almıştır. 2008 yılında Yaban Gülü dizisiyle kariyerine adım atan Seçkin Özdemir daha sonra 2012 yılında yayınlanan Al Yazmalım dizisindeki İlyas karakteriyle ünlenmiştir.

2004 senesinde İstanbul “My Radio”da 5 ay boyunca drive time’da interaktif bir radyo show programı gerçekleştirdi. 2004 Ağustos ayında “Number 1”a transfer olarak televizyon programı da yapmaya başladı. 2005 senesinde Foster’s sponsorluğunda yaptığı “Faraş” isimli absürd programın ardından, 2006 senesinde Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü “Gnctrkcll” Seçkin Özdemir’le çalışmaya başladı. 2 sene Number 1 Tv ve Number 1 Fm’de yönetmen Önder Kızılkan’la birlikte Gnctrkcll sponsorluğunda “Play” isimli gençlik müzik eğlence programını hazırlayıp sundu ve ayrıca Gnctrkcll’nin Türkiye çapındaki organizasyonlarında sahne sunuculuğu yaptı.

Bir Aşk Hikayesi…

Müjdat gezen sanat merkezinde aldığı tiyatro eğitiminin ardından Akbank, Ülker, Binboa Vodka, Coca-Cola ve Gnctrkcll reklam filmlerinde rol aldı ve 2008 yılında Atv’nin Yaban Gülü dizisinde Burak karakterini oynadı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde aldığı oyunculuk eğitiminin ardından, 2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan’ın sevgilisi Leo Karakterini canlandırmıştır. Sanatçı Al Yazmalım isimli dizide Özge Özpirinçci ile birlikte başrol oynamıştır. 2013 yılı Mart ayında başlayan ve “I’m Sorry, I Love You” adlı bir Kore dizisinden uyarlanan “Bir Aşk Hikayesi” adlı dizide Damla Sönmez ile başrol oynamıştır.

2014 yılın Aralık ayında başlayan “Günahkar” dizisinde Gülcan Arslan ve Hazal Filiz Küçükköse ile başrol oynamıştır. 2015 yılında başlayan ”Racon: Ailem İçin dizisinde Mehmet Aslantuğ, Hande Doğandemir ve Barış Arduç ile rol almıştır. Dizi reyting düşüklüğü nedeniyle erken final vermiştir. Seçkin Özdemir 2015 yılının Kasım ayında Show Tv’de ilk teaserı yayınlanan Acı Aşk dizisiyle ekranlara geri dönmüştür. Dizi 13 Mart 2016’da 13. bölümde Final yaparak ekranlara veda etmiştir. Star Tv’nin fenomen dizisi Kiralık Aşk’ın ikinci sezonunda Pamir Marden karakteriyle ekranlara geri dönmüştür.

2016 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Kapıda dizisi oyuncuları kadrosunda başrol oynamıştır. Daha sonra StarTv ekranlarında yayınlanan; başrolü Nilay Deniz ile paylaştığı Ateş Böceği dizisinin kadrosunda yer almakta ve Barış karakterini canlandırmıştır. En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Tehlikeli Karım dizisinde Alper karakterini canlandırmıştır.

Şimdiler ise Star TV’de 25 Ekim Cuma günü yayınlanmaya başlayacak olan Sevgili Geçmiş adlı dizideSinan karakterine hayat verecektir.

Seçkin Özdemir Rol Aldığı Diziler

 • 2008 Yaban Gülü Burak Yardımcı Karakter
 • 2011 – 2012 Al Yazmalım İlyas Avcı Başrol
 • 2012 Muhteşem Yüzyıl Leo Yardımcı Karakter
 • 2013 – 2014 Bir Aşk Hikayesi Korkut Ali Başrol
 • 2014 Günahkar Ali Yusuf Tan Başrol
 • 2015 Racon Ailem İçin Adnan Korhan Başrol
 • 2015 – 2016 Acı Aşk Bulut Ocak Başrol
 • 2016 – 2017 Kiralık Aşk Pamir Marden Başrol
 • 2017 Ateş Böceği Barış Buka Başrol
 • 2018 Tehlikeli Karım Alper Boztepe Başrol

Seçkin Özdemir Rol Aldığı Filmler

 • 2017 Bir Nefes Yeter Yaman Başrol

Sevda Erginci Kimdir?

Sevgili Geçmiş Konusu Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu