Ordan Burdan

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir, Yıldız Çağrı Atiksoy, 1 Nisan 1986 tarihinde İzmir, Karşıyaka’da doğmuştur.

Ekranların sevilen oyuncusu Yıldız Çağrı Atiksoy son günlerde gündemden düşmeyen TRT 1‘in yeni dizisi Şampiyon‘da boşrol oynayacağı kesinleşti. Tolgahan Sayışman ile boşrelleri paylaşacak olan Yıldız Çağrı Atiksoy’un hayatı merak konusu oldu. Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Yıldız Çağrı Atiksoy Kimdir?

Yıldız Çağrı Atiksoy kimdirYıldız Çağrı Atiksoy, 1 Nisan 1986 tarihinde İzmir, Karşıyaka’da doğmuştur. Liseden mezun olduktan sonra iki sene İzmir Ege Sanat Merkezi’nde ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca Plato Film’de Sinema Teknik ve Oyunculuk Bölümü’nde okumaktadır. 2001 yılında Hey Girl dergisinin yaptığı kapak, kızı yarışmasında yüz güzeli seçildi.

2004 yılında Samanyolu TV de Büyük Buluşma dizisinde bölüm oyuncusu olarak dizi oyuncusu oldu. 2006 yılında Tarık Akan ve Sibel Can‘ın başrollerini paylaştığı “Ahh İstanbul” adlı dizide rol aldı. 2007 yılında ise Ferdi Tayfur ve Mustafa Üstündağ‘ın başrollerini paylaştığı Yersiz Yurtsuz isimli dizide rol aldı. 2008 yılında Atv ekranlarında “Gazi” dizisinde Ahmet Kural ile başrolü paylaştı.

Yıldız Çağrı Atiksoy 14 Eylül 2010 tarihinde gösterilmeye başlayan ve 18 Haziran 2013 tarihinde biten “Öyle Bir Geçer Zaman ki” adlı dizide Berrin Akarsu karakterini canlandırdı. Bu dizide oldukça beğeni kazanan Yıldız Çağrı Atiksoy geniş kitlelere ulaşmayı başardı. “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizi filminin senaryosunu senarist Coşkun Irmak yazdı. Dizi film İsmini Erkin Koray‘ın şarkısından almıştır. Dizi filmde; Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Emir Berke Zincidi, Wilma Elles, Mete Horozoğlu, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Meral Çetinkaya gibi oyuncular oynadı.

2014 – 2015 tarihleri arasında “Yedi Güzel Adam” dizisinde Zehra karakterini canlandırdı. 2015 yılında “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde Tilki Andrei’nin kardeşi Alexandra karakterini canlandırmaya başladı.

2015 yılının Eylül ayında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Evli ve Öfkeli” adlı dizide Birce Akalay, Yıldız Çağrı Atiksoy, Ebru Cündübeyoğlu, Ayça Erturan ve Sarp Akkaya, Serkan Altunorak başrolde oynadı.

Yıldız Çağrı Atiksoy yeni sezonda da TRT 1 ekranların da yayınlanacak Şampiyon dizisinde Suna karakterini canlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu