Ordan Burdan

Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gelinlik giymek nedir? rüyada gelinlik görmek ne anlama gelmektedir?

Rüyada gelinlik görmek evlilikle ilgili anlamlara sahiptir. Bekar bir kızın gelinlik giydiğini görmesi yakın zamanda evleneceğine işarettir. Bazı alimlere göre ise rüyada gelinlik giymek tez zamanda duyulacak hayırlı bir haberdir. Bu nedenle bu rüyayı gören kişi eğer beklediği bir haber varsa yakın zamanda bu haberi alarak oldukça mutlu olur ve hayatını yoluna koyar. Gelinlik rüyaları genellikle iyi ve hayırlı olarak yorulmaktadır. Evli bir kadın kendisini gelinlik giymiş olarak görse bu rüya o kişinin yakın zamanda sahip olacağı hayırlı bir evlattır.

Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir?

Güzel ve Temiz Gelinlik

Rüyanızda giydiğiniz gelinlik güzel ve temizse bu durumda evliliğiniz size mutluluk getirecek demektir. Yeni, temiz ve güzel bir gelinlik hayırlı haberlerdir. Kişinin iş hayatında başarılı olacağı çalışmalar yapmasına, sıkıntılardan kurtulup ferahlamaya, özel hayatında mutluluğu yakalamasına, yakında gerçekleşecek bir gönül ilişkisine, aşk hayatında renkli gelişmelere ve bekarlar için güzel bir evliliğe işarettir. Bazen de bu rüya bebek ile yorulur. Rüyada hamile bir bayanın gelinlik görmesi kız çocuğuna işarettir.

Siyah ya da Kirli Gelinlik

Gelinliğinizin beyaz dışında siyah, gri ya da koyu bir renge sahip olması; kirli olması evliliğinizde yaşayacağınız bazı sorunlara yorulmaktadır. Bazen de bu rüya sıkıntıdır. Özellikle çalışma hayatınızda yapacağınız bazı girişimlerden istediğiniz sonucu almamanıza, insanların tepkisini çekecek davranışlarda bulunmaya, huysuz ve ahlaksız bir kadınla izdivaca veya kendisine hayırlı olmayacak teşebbüslerde bulunup vakti boşa geçirmeye işarettir.

Rüyada Bekar Bir Kızın Gelinlik Görmesi

Rüyasında gelinlik gören bekar bir kız eğer evlenmeye ehil bir kimse ise yakında evlenir veya aşık olacağı bir kimse ile karşılaşır. Bembeyaz gelinlik mutlu, mesut bir yuvanın; kısa gelinlik aile hayatında yaşayacağınız maddi problemlerin; uzun gelinlik uzun ve hayırlı bir ömre; kabarık gelinlik giymek maddi sıkıntılardan kurtulup zenginleşmeye ve ferahlamaya; dar gelinlik dar bir geçime ve rızkını kazanırken bazı zorluklar yaşamaya; genç kızın uzun ve oldukça kabarık bir gelinlik giymesi çok zengin, varlıklı ve saygıdeğer bir kimse ile evlenmesine işarettir.

Rüyada Duvak Görmek

Rüyada görülen duvak genellikle haber ve müjdeli havadisler olarak yorumlanır. Kısa duvak çok tez zamanda duyacağınız haber, uzun duvak biraz zaman geçmesi gereken haber, bol ve geniş duvak sizi oldukça mutlu edecek ve hayatınızı değiştirecek olaylara şahit olmanız, parlak bir duvak oldukça büyük başarılarla geçecek güzel bir ömür, kirli duvak kişinin geçim sıkıntısı yaşaması ve çiçekli duvak çok çocuklu mutlu bir aile kurmak anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Erkeğin Gelinlik Giydiğini Görmesi

Rüyada bir erkeğin gelinlik giymesi genellikle iyiye yorulmamaktadır. Bu rüya, kişinin kendi karakterine ve fıtratına aykırı davranacağına, bazı sıkıntılar içerisine gireceğine veya eşi ile problemler yaşayacağına yorulmaktadır. Böyle bir rüya kişinin kadınlara has özellikleri ve davranışları göstermesidir. Bazen de kişilerin arkasından kuyular kazmaya, sinsi davranışlarla sıkıntı yaşamalarına neden olmaya, dedikoduya ve ya insanların kötülüklerini isteyen fırsatçı ve tembel, ahlaksız bir adama yorulur.

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada görülen gelin, eğer mutlu ise ve gelinliği de güzelse müjdeli bir haberdir. Bazen bu rüya çocuğa, evliler için hamileliğe, yakın zamanda bekar bir kimsenin evlenmesine veya doğru yoldan ayrılmamaya işarettir. Rüyada yüzü asık ve mutsuz bir gelin görmek alınacak kötü bir haberdir. Bazen de bu rüya kendisinden hayır beklenemeyen dosta, yapılan işlerde başarısız olmaya, kötü huylu bir kimse ile karşılaşıp onunla gönül ilişkisi yaşamaya, hayırsız evliliklere de yorulabilmektedir.

Rüyada Gelin ve Güvey Görmek

Rüyada hem gelini hem de güveyi görmek mutlu ve güzel bir evliliğin habercisidir. Bu rüyayı gören kimse bekar ise kendisi, eğer bekar değilse yakınlarında bulunan genç bir erkek veya kız çok tez bir zamanda nişanlanır veya evlenir. Gelin ve güvey eğer mutlu görünüyorlarsa kurulacak yuvanın oldukça mutlu, huzurlu ve güzel olacağının işaretidir. Eğer güvey gelinden ayrı olarak görülmüşse, toplumda saygın bir yer edinmeye, insanların saygısını ve sevgisini kazanmaya, çok güzel bir isimle anılıp arkadan hep güzel konuşulmasına işaret etmektedir.

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek, nasıl gördüğünüze göre yorulmaktadır. Şöyle ki, eğer sazlı, çalgılı bir düğünse bu günahlara, kişinin sıkıntı yaşamasına, zorluk ve meşakkat sonucu üzülmesine ve keder içinde bulunmasına yorulur. Kalabalık bir düğün görmek, gerçek hayatta da kalabalıklar arasında bulunacağınıza, oldukça hayırlı ve güzel bir cemaat arasında tanımadığınız kişilerle karşılaşmaya veya gerçek hayatta da nişan, düğün, nikah gibi bir organizasyonun içinde olacağınıza işarettir.

Rüyada Gelinliğin Eteğinin Uzun Olması

Rüyasında giydiği gelinliğin eteğinin uzun olup her yeri kapladığını gören kimse oldukça uzun bir yolculuğa çıkar. Eğer etekte kirli ve eskiyse bu yolculukta bazı meşakkatler yaşamaya, eğer temiz ve yeni ise güzel hayırlı ve oldukça huzurlu geçecek bir seyahate işarettir. Bazen de bu rüya yeni bir başlangıç yapmaya yorulur. Bu rüyayı gören kimse ya yeni bir işe girer veya evlenerek farklı bir hayata adım atar.

Rüyada Dantelli Gelinlik Görmek

Rüyasında dantelli bir gelinlik giyenin eline miras yoluyla bir para geçer veya hiç ummadığı bir yerden gelen yardımla oldukça ferah bir dönem geçirir. Dantel rüyası genellikle iyi bir şekilde yorulur. Dantel uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır. Dantelli gelinlik ise bazen oldukça zengin, varlıklı ve saygın bir kimse ile evlenmeye ve ondan sadece kendisi değil tüm ailesinin yardım görmesine işarettir.

Rüyada Birinin Gelinlikle Gömüldüğünü Görmek

Rüyasında bir kimsenin kefen yerine gelinlikle gömüldüğünü gören kimse hem bu dünyada hem de ahrette çok büyük lütuflarla, mutluluklarla karşılaşır ve her iki alemde de yeri oldukça güzel ve hayırlı olur. Bu rüya kişinin ahlaklı, takva sahibi ve oldukça hayırlı bir insan ve toplum içinde saygı görülen ve çok sevilen bir karaktere sahip olduğunun göstergesidir. Bazen de bu rüya kendisine bahşedilecek mal ve mülk ile diğer bütün insanlara da yardım etmeye, kendi yanında birçok kişiye iş imkanı sağlamaya veya oldukça büyük bir menfaat elde etmeye de yorulabilmektedir.

Rüyada Gelinin Arkasından Yürümek

Rüyasında tanıdığı bir kimsenin gelinlik giydiğini ve onun arkasından gittiğini gören kimse o kadından veya onun varsa kocasından yardım görür veya onlara işi düşer. Eğer tanımadığınız bir gelinin arkasından gittiğinizi görmüşseniz, değerli, saygı duyulan ve kudretli bir insanla karşılaşacağınıza, onunla birlikte iş yapacağınıza veya ondan yardım göreceğinize işarettir.

Rüyada Ölmüş Bir Kadını Gelinlikle Görmek

Rüyasında ölmüş bir kadını gelinlikle görmek, o kimsenin ahrette güzel bir yeri ve durumunun gayet iyi olduğunun göstergesidir. Eğer ölmüş kadın tekrar evleniyorsa, şehit olarak ölmesine veya onun neslinden gelecek hayırlı ve oldukça büyük zatların varlığına işarettir. Ölmüş kadının bembeyaz gelinlikler içinde mutlu olduğunu görmek, rüya sahibine hiç ummadığı yerlerden gelecek güzel ve hayırlı haberlere ve bu haberler sonucunda yaşayacağı mutluluğa işaret etmektedir.

Rüyada Gelinliğin Eteğine Basmak

Rüyada bir gelinliğin eteğine basan kişi istemeden de olsa bazı insanların zarar görmesine neden olacak hareketler yapar veya bazı olaylar içinde bulunarak insanların öfkesini ve nefretini kazanır. Bu rüya bazen de ele geçecek haram mal ve paradır. Gelinliğe bastığını gören kimse gayri meşru yollardan oldukça büyük paralar kazanır; fakat bu paralar kendisine yar olmaz veya hayır getirmez.

Rüyada Gelinlik Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyanızda gelinlik görmeniz, ilişkinizin içinde kendinizi nasıl gördüğünüzü sembolize eder. Gelinlik güzel miydi? Güzel bir gelinlik görmek, kendinizi ilişki içinde değerli ve mutlu hissettiğinizi temsil etmektedir. Eğer giydiğiniz gelinlik çirkin ve biçimsizse bu durumda aşağılık ve değersizlik duyguları hissediyor olabilirsiniz. Bunu size hissettiren içsel bazı etkenler olabileceği gibi karşınızdaki kişinin tavırlarına verdiğiniz önem ve anlam da olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu