Sağlık

Hızla kilo vermek için “Kabak Detoksu” nasıl yapılır?

Doğru bir beslenme planı ile tüketilen kabak, hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmanın yanı sıra vücuda enerji sağlıyor; cilt, kalp ve göz sağlığını koruyor.

KALORİSİ DÜŞÜK, VİTAMİN DEĞERİ YÜKSEK

Kabak, sağlıklı ve formda kalmayı sağlayan mucize besinlerden biridir. Dışı kalın kabuklu, içi ise yumuşak bir yapıya sahip olan kabak; A-B1-C-E-K vitaminleri, magnezyum, demir, bakır başta olmak üzere karonten alfa, karoten beta, mineraller açısından oldukça zengindir. Genellikle hafif de olsa pişirilerek tüketilen kabağın 100 gramı oldukça düşük denilebilen 45 kalori içermektedir. Lifli bir besin olan kabağın tüm bu özellikleri sadece kilo vermek için değil kalp, göz, cilt sağlığını korumak için de önem arz ediyor.

KABAĞIN 7 FAYDASI

  • Düşük kalorisi ile sağlıklı bir şekilde yağ yakımını kolaylaştırır
  • İçerdiği mineral ve magnezyum ile kemik sağlığını korur
  • Beta karoten ve luteini içeriği ile göz sağlığına etki eder
  • Bol lifli yapısı ile sindirim sorunlarına çözüm olur
  • Zengin C vitamini ile bağışıklığı artırır
  • A vitamini, beta karoten ile cilt sağlığını korur
  • Potasyum ile kaslara enerji sağlar

KABAK DETOKSU İLE KIRILMAZ DENİLEN KİLOLAR KIRILIYOR

Yaz aylarında da hem fit kalmak hem de vücudu arındırmak için de kabak detoksu yardımcı olabilir. Bol su tüketimiyle, 3 gün uygulanabilen kabak detoksu, ramazanda alınan kilolar ve hatta tatile gitmeden verilmek istenilen son fazlalıklar için ideal bir detokstur. Kabak detoksları kırılamayan kiloların kırılması içinde kullanılabilir. Uzun süre kilo vermiş ve vücudu bir kiloda takılmış, sabitlenmiş bireylerde kiloların kırılması için doğru detoksların uygulanması kiloyu harekete geçirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu