Dizi / FilmOrdan Burdan

“Türk İşi Dondurma” İki Çılgın Türk’ün Hikayesi

Ayla Filminin yapımcısı Mustafa Uslu'dan 15 Mart 2019'da vizyona giren Avustralya'da yaşayan iki Çılgın Türk'ün hikayesi Tür İşi Dondurma.

Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün, ülkelerine gitmek isterken yaşadığı mücadeleyi anlatan Turkish’i Dondurma.

“Türk İşi Dondurma” Konusu;

1900’lü yıllarda Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini dondurma satarak sağlamaktadır. 1915 yılında Çanakkale Savaşı’nın çıktığını öğrendiklerinde ülkeleri için mücadele etmek adına Çanakale’ye cepheye gitmeye karar verirler. Fakat adadan çıkmalarına izin verilmez ve bu sıralarda Avustralya’da Türkiye aleyhine propaganda yapılmaya başlanmıştır. İngilizler’in asker devşirmek istediklerini öğrendiklerinde ise ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verirler.

Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Turkish’i Dondurma’nın senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme alıyor. Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay’ın bulunduğunu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin kadrosunda Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.

“Türk İşi Dondurma” Tanıtım 2

“Türk İşi Dondurma” Tanıtım 1

Türk İşi Dondurma Oyuncular;

Ali Atay

Erkan Kolçak Köstendil

Şebnem Bozoklu

Caner Kurtaran

Will Thorp

Marleen Mathews

Türk İşi Dondurma (Turkish Dondurma) Filminden Kareler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu