Kişisel Bakım

Cildiniz İçin Bakım Saati!

Gün içindeki temponuzda yorulan vücudunuz ve cildiniz için biraz dinlenme vakti. Cildiniz için bakım saati! geldi.

Gün içindeki temponuzda yorulan vücudunuz ve cildiniz için biraz dinlenme vakti. Cildiniz için bakım saati! geldi. Bakımını kendiniz için bir keyif ritüeline dönüştürün.

Temizleyin

Yorgunluk, uykusuzluk ve aşırı makyaj ciltte zehir etkisi yapıyor. Gün sonunda yatmadan önce yapmanız gereken ilk şey makyajınızı temizlemek. Göz makyajını temizledikten sonra yüz yıkama jeli ya da köpüğüyle tüm kiri arındırın. Cildinizi arındırmak için tonik sürün ve gece kremiyle rutininizi tamamlayın. Cildiniz size minnettar olacak.

Nemlendirin

Tuzlu ve şekerli yiyecekler, kalori bombardımanı cipsler ve çerezler gün içinde sıkça tüketiriz ama her biri vücudumuzdaki suyun düşmanı. Cildin susuz kalması her şeyden önce cansız görünmesine neden oluyor. Makyaj yaptığınız zaman ertesi günü bol bol su için ve cildinizi neme doyurun. Nemlendirme, iyi görünen bir cildin başlangıcıdır.

Oksidasyona Dikkat

Serbest radikalleri besleyen içecekler, dumanlı ortamlar ve kirli hava, gün içi atmosferinde sıkça bulunur. Ciltteki oksidasyonun birinci nedeni serbest radikallerdir ve cilt yaşlanması başta olmak üzere birçok soruna neden olur. Kış aylarında beslenme rutininize antioksidan açısından zengin meyve ve sebzeleri ekleyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu