Kadir Doğulu Kimdir ?

Vuslat dizisinin Aziz'i kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır?

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 yılında Mersin’de 5 çocuklu bir ailenin 2.çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Asıl adı Abdulkadir’dir sahne adı olarak sadece Kadir’i kullanır. ” İşte benim stilim’deki Kemal Doğulu abisidir.”

Erken yaşta hayata atılan Kadir Doğulu’nun, ortaokul ve lise yılları da çalışarak geçmiştir. İşe mahalle esnafının yanında çalışarak başlamış olan Kadir Doğulu cafe ve bar işletmeciliğinden de oldukça keyif almıştır.

2000’de abisinin yanına gelmek için İstanbul’un yolunu tutmuştur. Önce Beyoğlu Frape’de işe girdip ardından Refika’da çalışmıştır. Cafe City ve Buz’da garsonluk yapmıştır. Bunun gibi daha bir çok işe girmiştir. Restoran işletmeciliği işine merak salan Kadir Doğulu bunun peşini bırakmamış ve kafe ve restoranları incelemek için Barcelona ve Roma’ya gitmiştir.Türkiye’ye döndüğünde işletmeci olarak 2 yıl bir cafede çalışmıştır.

Hande Yener ile tanışması üzerine onun menejerliğini yapmıştır. İlk olarak Küçük Sırlar dizisiyle karşımıza çıkan yakışıklı oyuncu ardından Pis Yedili dizisiyle şöhreti artmıştır. Show tv de yayınlanan Fatih Harbiye dizisiyle ön plana çıkan Kadir Doğulu baş rolü paylaştığı Neslihan Atagül ile daha sonra evlenmiştir.

Sevdam Alabora, Bana Sevmeyi Anlat, Muhteşem Yüzyıl gibi diziler de rol almıştır. TRT’de devam eden Vuslat’da baş rol oynamaktadır.

Devrim Özkan Kimdir ?