Ordan Burdan

Maria Sharapova Kimdir?

Nick Bollettieri Tenis Akademisi'nde oynamak için 8 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri'ne göç eden Maria Sharapova Kimdir?

Maria Sharapova Kimdir?

Maria Sharapova 19 Nisan 1987’de Nyagan, Rusya’da doğdu. Tenis oynamaya erken yaşta başladı ve 14 yaşında profesyonelliğe döndü.

Genç Maria, küçük tatil kasabasının mahkemelerinde ilk raketini aldı ve bugün her şeyin başladığı yeri ziyaret etmek için buraya döndü. Onurunda bir mahkeme özveri töreninin bir parçası olarak, Evgeniy Kafelnikov Tenis Akademisi’nden yerel kızların yardımıyla Maria, mahkemeyi oyun için yeniden açtı ve erken kariyeri, mahkemenin kendisi için anlamı ve anlamı hakkında tutkuyla konuştu. Kış Olimpiyatları için Sochi’ye geri döndü.

“İlk tenis topuma 4 yaşındayken bu sahada vurdum, bu yüzden kesinlikle kalbimde özel bir yer tutuyor.”

2007’de omuz yaralanması Sharapova’yı bıraktı ve bir dizi kayba katkıda bulundu, ancak yine de o yılın sonunda en iyi 5 kadın tenis oyuncusu arasında yer aldı. Omuz yaralanması 2008 yılında onu öldürerek oyununu rahatsız etmeye devam etti. 2009 yılında Sharapova yaralanmayı onarmak için ameliyat geçirdi ve bir yıllık rehabilitasyon ve bir dizi kayıptan sonra, 2011 yılında yılı bitirdiğinde bir geri dönüş yapmaya başladı. 4, 2007’den bu yana ilk 5’i bitirdi.

Haziran 2012’de Sharapova, Sara Errani’yi Fransız Açık’ta yendi ve dört büyük tenis turnuvasını kazanan bir kariyer Grand Slam’ı tamamlayan 10. kadın oldu.

2012 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda – Sharapova’nın Olimpiyat ilk maçında – kadın singlelarında gümüş madalya kazandı ve Amerikan tenis yıldızı Serena Williams’a altın kazandı. Sharapova ertesi yıl Fransız Açık’ta Williams’a ikinci geldi. Finallerde Williams unvanlarını kaybetti. O Haziran Sharapova, Wimbledon’da etkileyici olmayan bir gösteri yaptı. Sadece yarışmanın ikinci turuna kadar ulaştı.

“Olimpiyatlar bir sporcunun kariyerinin en önemli zamanlarından biri,” dedi Maria Sharapova. “Tüm sporcuların oyunlarını bir sonraki seviyeye, özellikle sıfırın altındaki sıcaklıklarda aldıklarını görmek için sabırsızlanıyorum. Turnuvanın başlamasını dört gözle bekliyorum ve Rus sporculara başarılar diliyorum. Şimdi dünyaya Rus oynamayı gösterme zamanı. ”

“Bir sonraki kişi ben değilim, ben ilk Maria Sharapova.”

Mahkeme dışında, Sharapova’nın güzelliği ve popüler çekiciliği Nike ve Tiffany & Co dahil olmak üzere büyük ticari onaylara yol açtı. Sharapova, 2009 yılında Sloven profesyonel basketbol oyuncusu Sasha Vujacic ile bir ilişki başlattı. 2012 ABD Açık’taki maç sonrası konferansında, katılımın sona erdiğini ve Vujacic ile ilişkisinin sona erdiğini açıkladı.

Dünyanın gözleri bu ay Sochi’ye döndüğünde, Sharapova kendi sahasında başlayacak eylem için heyecanlı. Londra 2010’da Rusya’yı temsil ettikten sonra, böyle bir küresel sahnede rekabet etmenin ne kadar inanılmaz olduğunu ilk elden deneyimledi.

Gigi Hadid Kimdir?

Gizemli Tarih : Göbeklitepe Belgeseli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu