Sky Castle”Gökyüzü Kalesi”(Toplumun Kanayan Yarası Eğitim)2018 Yılının En İyi Dizisi

2018 yılında yayınlandığı ilk bölümde ilgi görmeyen dizi devamında izlenme rekoru kırmıştır. 2018 yılının en iyi dizisi seçilmiştir.

Sky Castle Konusu:

Dizi, ‘SKY Castle’ (‘Gökyüzü Kalesi’) adındaki lüks bir apartmanda yaşayan dört kadın etrafında dönmektedir. Onlar, eşlerinin daha başarılı olmasını sağlamaya çalışırken, kızlarını ve oğullarını birer prenses ve prens gibi yetiştirir.

Han Seo Jin (Yum Jung Ah) bir ortopedik cerrah olan Kang Joon Sang (Jung Joon Ho) ile evlidir. İki kız çocukları vardır ve Han Seo Jin’in dışarıdan mükemmel bir hayatı varmış gibi görünür. Fakat herkesten gizlediği bir sırrı vardır. Lee Soo Im (Lee Tae Ran) çocuk kitaplarının yazarıdır. İnsanlara karşı sevgi dolu ve düşüncelidir. Lee Soo Im beyin cerrahı olan Hwang Chi Young (Choi Won Young) ile evlidir. Bir oğlu vardır.No Seung Hye (Yoon Se Ah) hukuk okulunun profesörü olan Cha Min Hyuk (Kım Byung Chul) ile evlidir. Eşi daima adalet ve mutluluktan konuşur, fakat onun da gizlediği bir yüzü vardır. Bir yönü ise aşırı bencil olmasıdır. İki oğulları vardır. Jin Jin Hee (Oh Na Ra) zengin bir aileden geliyordur. Babası bir emlakçıdır. Jin Jin Hee, Han Seo Jin’e imreniyordur ve o ne yapsa aynısını yapmaya çalışıyordur. Han Seo Jin gibi o da bir ortopedik cerrah olan Woo Yang Woo (Jo Jae Yun) ile evlidir.

Adı: SKY Castle | SKY 캐슬
Tür: Dram, Komedi, Aile
Yönetmen: Jo Hyun-Tak
Senarist: Yoo Hyun-Mi
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: 8.8
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 23 Kasım 2018 – 1 Şubat 2019
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Ödülleri:

2019 Kore Drama Ödülleri: En İyi Dizi Ödülü
2019 Kore Drama Ödülleri: En İyi Dizi Müziği Ödülü (Han Jin – We All Lie)
2019 55. Baeksang Sanat Ödülleri: En İyi Yönetmen Ödülü (Jo Hyun-Tak)

Sky Castle Trailer

Sky Castle’dan Kareler

Yum Jung-Ah

Yum Jung-Ah dizide bir ev kadını olan Han Seo-Jin karakterini canlandırmaktadır. İki kız çocuk annesidir. ‘SKY Castle’da yaşayan çoğu kadın ona gıpta ile bakmaktadır. Onun mükemmel bir hayatı varmış gibi gözükmesine karşın aslında büyük bir sırrı vardır.

Lee Tae-Ran

Lee Tae-Ran dizide çocuk kitapları yazarı olan Lee Soo-Im karakterini canlandırmaktadır. Bir erkek çocuğu annesidir. İnsanlara karşı derin bir şefkat ve saygı duymaktadır. Başlarda, Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) emri ile ‘SKY Castle’da bir numaralı halk düşmanı ilan edilir. Ancak oğlu sayesinde ‘SKY Castle’da yaşayan kadınlar arasına girmeyi başarır.

Yoon Se-Ah

Yoon Se-Ah dizide bir ev kadını olan No Seung-Hye karakterini canlandırmaktadır. İki erkek çocuğu annesidir. Gizemli tutkulara sahiptir ve açıklarsa bomba etkisi oluşturacak bir sır bilmektedir.

Oh Na-Ra

Oh Na-Ra dizide zengin bir aileden gelen Jin Jin-Hee karakterini canlandırmaktadır. Bir emlak milyarderi olan babasının bir çok binası vardır. Bir alışveriş koliktir. Han Seo-Jin’e (Yum Jung-Ah) hayrandır ve onun yaptıklarını yapmaya çalışmaktadır. Bir erkek çocuğu annesidir.

Kim Seo-Hyung

Kim Seo-Hyung ile ilgili görsel sonucu

Kim Seo-Hyung dizide VIP müşterileri için bir üniversite danışmanlığı yapan Kim Joo-Young karakterini canlandırmaktadır.

Jung Joon-Ho

Jung Joon-Ho dizide Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) eşi olan Kang Joon-Sang karakterini canlandırmaktadır. Bir ortopedi cerrahıdır.

Choi Won-Young

Choi Won-Young dizide Lee Soo-Im’in (Lee Tae-Ran) eşi olan Hwang Chi-Young karakterini canlandırmaktadır. Bir beyin cerrahıdır.

Kim Byung-Chul

Kim Byung-Chul ile ilgili görsel sonucu

Kim Byung-Chul dizide No Seung-Hye’nin (Yoon Se-Ah) Cha Min-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Bir hukuk fakültesinde profesördür. Her zaman adalet ve mutluluk hakkında konuşsa da gerçekte konuştuklarından farklı birisidir. Aşırı egoist birisidir.

Jo Jae-Yun

Jo Jae-Yun dizide Jin Jin-Hee’nin (Oh Na-Ra) eşi olan Woo Yang-Woo karakterini canlandırmaktadır. Bir ortopedi cerrahıdır.

Kim Hye-Yoon

Kim Hye-Yoon dizide Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) büyük kızı olan Kang Ye-Seo karakterini canlandırmaktadır. Seul Ulusal Üniversitesi’ne kazanma konusunda takıntılıdır.

Lee Ji-Won

Lee Ji-Won dizide Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) küçük kızı olan Kang Ye-Bin karakterini canlandırmaktadır.

Kang Chan-Hee

Kang Chan-Hee dizide Lee Soo-Im’in (Lee Tae-Ran) oğlu olan Hwang Woo-Joo karakterini canlandırmaktadır. Hırslı birisidir ve nazik olmasından dolayı herkes tarafından sevilmektedir.

Kim Bo-Ra

Kim Bo-Ra dizide bir lise öğrencisi olan Kim Hye-Na karakterini canlandırmaktadır. Hasta annesine bakmak zorundadır. Tüm olumsuzluklara rağmen umudunu hiç kaybetmeyen çalışan ve kibar birisidir.

Kim Dong-Hee

Kim Dong-Hee dizide No Seung-Hye’nin (Yoon Se-Ah) ikiz oğullarından biri olan Cha Seo-Joon karakterini canlandırmaktadır. İkizi ile farklı kişiliklere sahip olmasına karşın birbirleri ile iyi anlaşırlar ve genellikle sevimlidirler. Sınav sonuçlarından dolayı sık sık babalarından azar yerler.

Joe Byeong-Gyu

Joe Byeong-Gyu ile ilgili görsel sonucu

Joe Byeong-Gyu dizide No Seung-Hye’nin (Yoon Se-Ah) diğer ikiz oğlu olan Cha Ki-Joon karakterini canlandırmaktadır.

Lee Yoo-Jin

Lee Yoo-Jin dizide Jin Jin-Hee’nin (Oh Na-Ra) oğlu olan Woo Soo-Han karakterini canlandırmaktadır.

Love With Flaws İzle (Güzellik konusunda ön yargılı olan iki insanın aşkı)

 

Mocha Nasıl Yapılır?

 

Erzurum’un Perileri! Narman”Peri Bacaları”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir