Semih Kaplanoğlu’ndan “Bağlılık Aslı” İzle (Türkiye Oscar Adayı)

Bağlılık Aslı, yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu'nun gerçekleştirdiği 2019 çıkışlı dramatik filmdir. Film, Semih Kaplaoğlu'nun yapmayı planladığı üçlemenin ilk filmidir. Bağlılık Aslı, 92. Akademi Ödülleri'nin En İyi Uluslararası Film Akademi Ödülü kategorisinde yarışmak üzere Türkiye'nin aday adayı olarak gösterildi.

Kaplan Film ve Sinehane ortak yapımı olarak hayata geçirilen Bağlılık Aslı, Semih Kaplanoğlu’nun ‘Bağlılık Üçlemesi’nin ilk filmi. Başrollerinde Kübra Kip ve Ece Yüksel’in yer aldığı film, 20 Eylül’de bugün vizyona girdi.

Semih Kaplanoğlu, Türkiye’nin 2020’de gerçekleştirilecek 92. Akademi Ödülleri’ndeki (Oscar) adayı olarak belirlenen ‘Bağlılık Aslı’ filminin evrensel bir hikaye anlattığını belirterek, “Anneyi anne, babayı baba, çocuğu çocuk, dedeyi dede olmaktan çıkartan, aslında baştan çıkartan modernizmi, bu durumun insanda yaşattığı çalkanışı anlatmanın beni yetiştiren bu ülkeye bir tür borç olduğunu düşünüyorum. O nedenle o filmleri yapmak yolunda çaba gösteriyorum” dedi.

Bağlılık ‘Aslı’ Konusu

Bağlılık Aslı, bebeğini dünyaya getirmesinin ardından iş dünyasına geri dönmeye çalışan bir kadının hayatına odaklanıyor. Genç bir kadın olan Aslı, bebeğini dünyaya getirmek için işinden ayrılır. Doğumun üzerinden geçen birkaç ayın ardından ise yeniden işe başlamak için gün sayar. İşe başlaması için bakıcı arayan Aslı, uzun süre istediği kişiyi bulamaz. Bu sırada hayatındaki birçok sorunla boğuşan genç kadın, uzun araştırmaların ardından, kendisi gibi bir bebeği olan Gülnihal adında bir bakıcı bulur.  Gülnihal’in bebeğine bakması için Aslı’nın hayatına girmesi, Aslı’nın kaçtığı gerçeklerle yüzleşmesine neden olur.
Vizyon Tarihi: 20 Eylül 2019
Süre: 135dk
Tür: Dram
Yönetmen: Semih Kaplanoğlu
Senarist: Semih Kaplanoğlu
Yapımı: 2019 – Türkiye

Bağlılık ‘Aslı’ Tanıtım

Bağlılık ‘Aslı’ Filmi Oyuncuları

Kübra Kip

Ece Yüksel

Umut Kurt

Almina Kavcı

Merve Şeyma Zengin

Jale Arıkan

Osman Alkaş

Bağlılık ‘Aslı’ Filminden Görseller

“Kız Kardeşler” (13 Eylül’de Sinemalarda)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir